Düzenleme Kurulu, çalışma yapan tüm hekimleri kongreye bildiri göndermeye davet etmektedir. Tüm bildiriler sadece online olarak kongre web sitesi (www.romatoloji2023.org) üzerinden 27 Şubat 2023 tarihinden itibaren kabul edilecektir. Bildiri gönderimi esnasında bildiri yazım kurallarına uymayan bildiriler değerlendirilmeye alınmayacaktır.(Detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.)

 1. Bildirilerinizi online olarak www.romatoloji2023.org sitesinden gönderebilirsiniz.

 2. E-mail,fax ve diğer yollarla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir.

 3. Bildirinizi sonlandırdıktan sonra sistem tarafından bildirinize atanan referans numarasının ve sisteme giriş yaptığınız şifrenizi unutmamanızı rica ederiz.

 4. Bildiri özetlerinin son gönderim tarihi 1 Eylül 2023’dür. Bu tarihten sonra gönderilen bildiri özetleri kabul edilmeyecek ve sunumlar hiçbir şekilde geri çekilmeyecektir.

 5. Gönderilen bildiriler bağımsız olarak 1'den 10'a kadar puanlanacak olup sonuçlar neticesinde sözlü ve poster bildiriler belirlenecektir.

 6. Bildiri sonuçları, bildirilerin asılacağı tarihler ve bildiri poster numaraları 15 Eylül 2023 tarihinde kongre web sitesinde ilan edilecektir.

   

 

Bildiri Sistemi Giriş ve Kayıt

Online bildiri sistemi ile adım adım bildirinizin sisteme girişini yapabilirsiniz. Bildirinizi sisteme girebilmeniz için, E-posta adresinizden oluşan bir kullanıcı adı ve şifrenizi girerek öncelikle sisteme kayıt olmalı ve sonra sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

 

Sözlü Bildiriler

Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenecek en iyi bildiriler final programında belirtilecek takvime göre sözlü olarak sunulacaktır. Bildiri sahiplerine sunum ile ilgili teknik bilgiler bildiriler seçildikten sonra iletilecektir.

 

Poster Bildiriler

Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenecek poster bildiriler kongrede poster olarak sunulacaktır. Bildiri sahiplerine sunum ile ilgili teknik bilgiler bildiriler seçildikten sonra iletilecektir.

 

Bildiri Gönderim Kuralları

 • Sunum özetleri max 3.000 karakter ile sınırlıdır. (başlık, alt başlık ve anahtar kelimeler hariç)
 • Çalışmalar Amaç/Giriş, Yöntem, Bulgular/Sonuçlar, Tartışma alt başlıklarına ayrılmalıdır. Olgu sunumu/serisi için giriş/amaç, olgu(lar) ve tartışma alt başlıkları kullanılmalıdır.
 • En az 3 anahtar kelime eklenmelidir.
 • Sunum özetlerine en az 3 en fazla 5 adet kaynak eklenmelidir.
 • Sunum özetlerine max 3 tablo ve max 3 resim eklenebilir.