Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye Romatoloji Derneği’nin Otuzuncu, Cumhuriyetimizin ise Yüzüncü yılında 23. Ulusal Romatoloji Kongresi’ni gerçekleştirmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Romatolojisinin tüm paydaşlarıyla bir araya geldiği ve camiamızın en önemli etkinliği olan Ulusal Kongremizi bu yıl 11 – 15 Ekim 2023 tarihlerinde Susesi Deluxe Otel & Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Sürekli yeni bilgilerin güncelimize girdiği bir bilim dalı olan romatolojideki yeni gelişmeleri izlemek, özetlemek ve tüm katılımcılarımızla paylaşmak istiyoruz. Erişkin ve pediyatrik romatoloji konularının özenle seçilip işleneceği bilimsel oturumlar, konferanslar, uzmanına danış toplantıları yanında, olgu sunumları, sözlü/poster bildiri oturumları, uydu sempozyumlar ve kongre öncesindeki kurslar ile bu amacımıza ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Kongremizin kapsamı itibariyle bu yıl da Türkiye’nin her yöresinden çok sayıda erişkin ve çocuk Romatoloji ve Fizik Tedavi uzmanı, hemşire, ile sektör temsilcisinin katılımı beklenmektedir. Toplantımız her zaman olduğu camiamızın tüm paydaşlarının katılımıyla başarıya ulaşacak ve hem bilimsel hem sosyal bir şölen olma imkanını sunacaktır.

Bilimsel ve sosyal programıyla öne çıkacağına inandığımız 23. Ulusal Romatoloji Kongresi’nde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Düzenleme komitesi adına

Prof. Dr. İhsan ERTENLİ
Kongre Başkanı